Polisemia? A cóż to takiego?

„Dlatego mówię do nich w przypowieściach,że otwartymi oczami nie widzą i otwartymi uszami nie słyszą ani nie rozumieją. Mt 13,13” – cytowane słowa z Pisma Świętego umieszczone zostały na jednej z pierwszych kart książki Polisemia, której autorem jest ksiądz Sławomir Ropiak – doktor teologii i adiunkt w Katedrze Teologii Praktycznej i Ekumenizmu Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego.
Polisemia to inaczej wieloznaczność, która przejawia się m.in. w tym, że słowa jednakowo brzmiące mają zupełnie inne znaczenie, n.p. bal – zabawa i bal – kloc drewniany.


Podtytuł książki: „O tajemniczych liściach, ludziach i zwierzętach, a także trochę o Panu Bogu dla małych i dużych dzieci Bożych” sugerować może, że jest ona przeznaczona dla najmłodszych odbiorców.
Jednakże, jak pisze autor we wprowadzeniu: „Książeczka zawiera opowieści budowane wokół przeróżnych spraw współczesnych, ukazanych w perspektywie wiary. I dalej: …..„niniejszy zbiór opowiadań przeznaczony jest głównie dla osób dorosłych, mimo zewnętrznej ” bajkowej” oprawy,…” oraz „że przy czytaniu tej książki niezwykle ważne jest to, co każdy sam odkryje”.

Serdecznie zachęcam do zainteresowania się zaprezentowaną wyżej książką.Jestem przekonana, że jest to pozycja niecodzienna, oryginalna
w treści. Polisemia dostarczy czytelnikowi wielu wrażeń, wywołując uśmiech, ale i skłoni do refleksji,a może nawet zainspiruje do podjęcia poszukiwań u źródła jakim jest Pismo Święte.
Świetnie nadaje się jako prezent okolicznościowy czy też pod choinkę!

Rozpowszechnianiem książki zajmuje się, w ramach realizacji celów statutowych, Fundacja Nowa Kultura Na Warmii we współpracy z Pracownią Wydawniczą ElSet Elżbieta Skóra, ul. Lipowa 15,10-065 Olsztyn tel.+48 89 534 99 25.
Cena 1 egz. – 20,00zł, w przypadku większych ilości – do negocjacji.

?