Pan mym Pasterzem nie brak mi niczego


Prezentowana książka jest zbiorem homilii wygłoszonych w latach 2003 – 2009 i ułożonych w porządku zgodnym z rokiem liturgicznym.
Doświadczenie wiary dzielone ze Wspólnotą Dobrego Pasterza w Olsztynie (grupą modlitewno – formacyjną żyjącą charyzmatem Ruchu Światło – Życie) zaowocowało już w Olsztynie w 2004 roku, drukiem zbioru kazań pt.: „Mówię ci, wstań, weź swoje łoże i idź” – wyjaśnia ks. dr Sławomir Ropiak.
„Celem zredagowania obecnego zbioru jest szczere dzielenie się tym, co Pan nam uczynił, co nam oznajmił i do czego nas wzywa.” – kontynuuje autor i zachęca aby przed poznaniem treści poszczególnych homilii przeczytać z uwagą i rozważyć podane teksty Pisma Świętego.
Lektura prezentowanej książki wymaga z całą pewnością wysiłku. Jednakże, pozwala mieć nadzieję na owoce Ducha Świętego, którymi będą ożywienie wiary i pogłębienie osobistej modlitwy, a zwłaszcza wsłuchiwania się w Słowa Pana. Do takiej właśnie postawy zachęca nas orędzie XII Synodu Biskupów, które we wstępie książki przytacza ks. dr Adam Wodarczyk Moderator Generalny Ruchu Światło – Życie.
Życząc owocnej lektury, zachęcam do nabywania książki wszystkich tych, którzy chcą uczyć się słuchać głosu Pana!
Kontakt z Fundacją:tel. 508 824 292 lub e -mail: nowa.kultura09@wp.pl

Skomentuj

Musisz być zalogowany aby komentować.


?